CASE STUDY

wozek-transferowy-automag-mover.jpg

Firma OSM Wart Milk

OSM WART-MILK to firma z Sieradza z długoletnią tradycją w produkcji przetworów mlecznych. W roku jubileuszu 90-lecia firma uruchomiła magazyn wyrobów gotowych UHT o wysokości 12 m.

Decyzja o inwestycji wynikała z dynamicznego rozwoju firmy i coraz większych potrzeb w zakresie optymalizacji procesu składowania.

Regaly_satelitarne_AutoMAG_Shuttle.jpg
regaly_automatyczne_AutoMAG.jpg
IMG_20170915_131038.jpg
20180430_105431_resized.jpg
soda ciech (3).jpg
united petfood (1).jpg

PANASONIC Energy Poland S.A.

Zakład produkcyjny PANASONIC ENERGY POLAND S.A. w Gnieźnie jest częścią grupy Panasonic Europe, której działalność obejmuje kompleksową produkcję baterii, zaczynając od produkcji korpusów, aż po drukowanie i naklejanie etykiet na gotowe wyroby, pakowanie i automatyczną paletyzację. W miarę rozwoju i rozbudowy zakładu produkcyjnego pojawiła się potrzeba wybudowania magazynów do składowania palet z gotowym produktem.

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Środzie Wlkp Sp. z o.o.

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach wpłynął na konieczność lepszego wykorzystania posiadanej powierzchni składowania w mroźniach. Klient składował do tej pory swoje produkty w skrzyniach, które sztaplował i odkładał na posadzce. Jednak z czasem taka obsługa magazynu stała się mało efektywna ze względu na utrudniony dostęp do konkretnych partii mrożonek, a ciągłe przestawianie skrzyń na magazynie powodowało, że przeznaczano na to mnóstwo czasu i środków.

Firma Mlekovita

Mlekovita to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, której produkty zna chyba każdy Polak. Jakość produktów Mlekovity doceniana jest też za granicą – obecnie produkty te dostępne są w 159 krajach. Firma posiada 20 zakładów produkcyjnych i stale się rozwija. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znanej marce, wysokiej jakości surowcom i produktom (współpracuje z 15 tys. rolników) oraz m.in. ciągłemu inwestowaniu w zaplecze produkcyjno-logistyczne.

Firma Sokołów S.A.

Sokołów S.A. to lider i najbardziej rozpoznawalna marka w branży mięsnej w Polsce. Do najbardziej znanych marek spółki należą Gold, Sokoliki, Uczta Qulinarna, Naturrino i Darz Bór. Główna siedziba spółki znajduje się w Sokołowie Podlaskim. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Sokołowie Podlaskim, Robakowie, Kole, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie.

Firma CIECH Soda Polska

CIECH Soda Polska to największy producent soli warzonej w Polsce oraz wiodący dostawca tabletek solnych do uzdatniania wody w Europie. Zakład zlokalizowany w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli dziennie w systemie 24h/dobę. W wyniku przeprowadzonej inwestycji ilość wytwarzanej soli uległa znacznemu zwiększeniu, co pociągnęło za sobą również konieczność przeprowadzenia zmianw zakresie jej magazynowania.

Firma United Petfood

United Petfood jest ekskluzywnym producentem marek własnych w zakresie karm dla zwierząt domowych. W roku 2018 firma otworzyła nową fabrykę w Biskupicach. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia nowo wybudowanej hali magazynowej w system gęstego składowania, możliwe było zoptymalizowanie obszaru gospodarki magazynowej zarówno pod kątem wykorzystania dostępnej powierzchni jak i w kwestii efektywności operacji magazynowych.

Firma Real S.A.

Od kilku lat w Polsce dynamicznie rozwija się przemysł przetwórczy owoców i warzyw. Kluczowymi czynnikami powodzenia w tej branży są szybkość przetwarzania oraz odpowiedni sposób magazynowania produktów. Właściwe mrożenie i przechowywanie w specjalnych warunkach zapewnia dostępność owoców oraz warzyw dla różnych gałęzi przemysłu spożywczego przez cały rok. Najwięksi dostawcy mrożonek doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego inwestują w nowoczesne systemy składowania, optymalnie dopasowane do ich potrzeb.

Firma Lamela

Rośliny doniczkowe spotkać można w naszych domach, biurach oraz przestrzeni publicznej. Poza tym, że dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze, są też wspaniałą dekoracją. Wyeksponowane za pomocą ozdobnych donic i osłonek cieszą oko jeszcze bardziej. Dlatego producenci dostarczają na rynek wyroby o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Operowanie tak zróżnicowanym asortymentem wymaga dobrej organizacji logistyki magazynowej. Wie o tym firma Lamela, która z pomocą PROMAG S.A. zmodernizowała ostatnio swoją fabrykę w Łowiczu.

Firma Jantoń

Według danych GUS-u za okres ostatnich 2 lat spożycie win w Polsce spadło poniżej 6 litrów na mieszkańca. To wyzwanie dla rodzimych producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej. Jakie sposoby na sukces na coraz bardziej wymagającym rynku znajdują liderzy? Nowe technologie? Może zmiana oferty? Firma Jantoń postawiła na dystrybucję i właśnie z pomocą PROMAG S.A. uruchomiła nowoczesne centrum logistyczne.

Firma FIDO-SAD

W biznesie nie ma miejsca na decyzje podejmowane pod wpływem emocji i spontaniczności. Tutaj wygrywa wieloletnie doświadczenie, chłodna kalkulacja. Zimny profesjonalizm okazał się tym, czego Prezes Zarządu w firmie FIDO-SAD, Pan Michał Dzioba, szukał, decydując się powierzyć firmie PROMAG S.A. rozwój przestrzeni magazynowej swojego przedsiębiorstwa.

PROMAG S.A. ul. Romana Maya 11, 61-371 Poznań, tel. +48 61 6558200, fax +48 61 6558 203, promag@promag.com.pl

NIP 778-00-40-905, Nr KRS 0000013278, Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział gospodarczy KRS,

Kapitał zakładowy 2 085 000 PLN