top of page

CASE STUDY

AutoMAG_Shuttle_w_centrum_logistycznym_Mlekovita.jpg

Mlekovita

Grupa MLEKOVITA to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. MLEKOVITA to nie tylko produkty ze znanym logo – to całokształt aktywności i zaangażowanie w każdy aspekt działalności. To polska firma stworzona od podstaw, która skutecznie buduje swoją pozycję na rynku od ponad 90 lat. Podstawą sukcesu firmy jest ciągłe doskonalenie oferty, korzystanie z wysokiej jakości surowców oraz ciągłe inwestycje w nowe technologie i zaplecze produkcyjno-magazynowe. Marka MLEKOVITA obecna jest w 167 krajach, posiada 22 zakłady produkcyjne, w których łącznie pracuje ponad 5 tys. osób. Surowiec do produkcji czyli mleko dostarcza aż 15 tys. polskich rolników.

20210805_151240.jpg

Trend Glass Sp. z o.o.

Trend Glass Sp. z o.o. to radomska huta szkła, która została założona w 2003 roku, ale jej początki oraz związek właścicieli z hutnictwem szkła sięgają wczesnych lat 80-tych XX wieku. W tym czasie firma stała się jednym z czołowych i prężnie działających producentów i dystrybutorów szkła gospodarczego, dekoracyjnego oraz użytkowego. Trend Glass stawia na ciągły rozwój oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwalających na kreowanie trendów na rynku wyrobów szklanych, podnoszenie standardów ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracowników. Strategia ta widoczna jest w ostatniej inwestycji firmy w pełni automatyczny magazyn wyrobów gotowych.

regaly_AutoMAG.jpg

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach wpłynął na konieczność lepszego wykorzystania posiadanej powierzchni składowania w mroźniach. Klient składował do tej pory swoje produkty w skrzyniach, które sztaplował i odkładał na posadzce. Jednak z czasem taka obsługa magazynu stała się mało efektywna ze względu na utrudniony dostęp do konkretnych partii mrożonek, a ciągłe przestawianie skrzyń na magazynie powodowało, że przeznaczano na to mnóstwo czasu i środków.

Logoplaste_AutoMAG_Shuttle.jpg
wozek_wahadlowy_AutoMAG.jpeg
20201014_122213_resized.jpg
wozek-transferowy-automag-mover.jpg

Firma LOGOPLASTE POLSKA Sp. z o.o.

Nasz klient - firma Logoplaste to globalny dostawca usług i producent opakowań z tworzyw sztucznych dla wielu znanych, międzynarodowych firm. Aktualnie posiada 70 fabryk w 16 krajach, gdzie zatrudnia ponad 2 300 pracowników. Logoplaste Polska należy do grupy przemysłowej Logoplaste i rozwija się bardzo dynamicznie. W związku z rozwojem, firma uruchomiła produkcję  i magazyn w parku logistycznym Panattoni w Gorzowie Wielkopolskim.

Firma GoodMills Polska Sp. z o.o.

Firma GoodMills jest wiodącym producentem mąki w Polsce oraz częścią międzynarodowego koncernu GoodMills Group. GoodMills to od wielu lat synonim marki, którą cechuje stabilna, wysoka jakość, innowacyjność i profesjonalny serwis. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i inwestuje w zaplecze produkcyjno-magazynowe. Jedną z ostatnich inwestycji firmy była budowa magazynu w Straduni i wyposażenie go w półautomatyczny system regałowy.

Firma SIMBA 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe SIMBA istnieje od 1980 r. Wodę BYSTRA z własnego ujęcia wydobywa od 1986 r. W tym czasie zmodernizowała i rozbudowała swoją firmę, uruchamiając nowoczesną linię technologiczną. Dzięki temu produkcja wody jest przyjazna dla środowiska. Nawiązując współpracę z PROMAG S.A. w zakresie modernizacji istniejącej hali magazynowej, firma postawiła sobie za cel maksymalne zwiększenie liczby składowanych jednostek paletowych.

Firma OSM Wart Milk

OSM WART-MILK to firma z Sieradza z długoletnią tradycją w produkcji przetworów mlecznych. W roku jubileuszu 90-lecia firma uruchomiła magazyn wyrobów gotowych UHT o wysokości 12 m.

Decyzja o inwestycji wynikała z dynamicznego rozwoju firmy i coraz większych potrzeb w zakresie optymalizacji procesu składowania.

Regaly_satelitarne_AutoMAG_Shuttle.jpg

Firma FIDO-SAD

W biznesie nie ma miejsca na decyzje podejmowane pod wpływem emocji i spontaniczności. Tutaj wygrywa wieloletnie doświadczenie, chłodna kalkulacja. Zimny profesjonalizm okazał się tym, czego Prezes Zarządu w firmie FIDO-SAD, Pan Michał Dzioba, szukał, decydując się powierzyć firmie PROMAG S.A. rozwój przestrzeni magazynowej swojego przedsiębiorstwa.

PANASONIC Energy Poland S.A.

Zakład produkcyjny PANASONIC ENERGY POLAND S.A. w Gnieźnie jest częścią grupy Panasonic Europe, której działalność obejmuje kompleksową produkcję baterii, zaczynając od produkcji korpusów, aż po drukowanie i naklejanie etykiet na gotowe wyroby, pakowanie i automatyczną paletyzację. W miarę rozwoju i rozbudowy zakładu produkcyjnego pojawiła się potrzeba wybudowania magazynów do składowania palet z gotowym produktem.

regaly_automatyczne_AutoMAG.jpg

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Środzie Wlkp Sp. z o.o.

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach wpłynął na konieczność lepszego wykorzystania posiadanej powierzchni składowania w mroźniach. Klient składował do tej pory swoje produkty w skrzyniach, które sztaplował i odkładał na posadzce. Jednak z czasem taka obsługa magazynu stała się mało efektywna ze względu na utrudniony dostęp do konkretnych partii mrożonek, a ciągłe przestawianie skrzyń na magazynie powodowało, że przeznaczano na to mnóstwo czasu i środków.

IMG_20170915_131038.jpg

Firma Mlekovita

Mlekovita to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, której produkty zna chyba każdy Polak. Jakość produktów Mlekovity doceniana jest też za granicą – obecnie produkty te dostępne są w 159 krajach. Firma posiada 20 zakładów produkcyjnych i stale się rozwija. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znanej marce, wysokiej jakości surowcom i produktom (współpracuje z 15 tys. rolników) oraz m.in. ciągłemu inwestowaniu w zaplecze produkcyjno-logistyczne.

20180430_105431_resized.jpg

Firma Sokołów S.A.

Sokołów S.A. to lider i najbardziej rozpoznawalna marka w branży mięsnej w Polsce. Do najbardziej znanych marek spółki należą Gold, Sokoliki, Uczta Qulinarna, Naturrino i Darz Bór. Główna siedziba spółki znajduje się w Sokołowie Podlaskim. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Sokołowie Podlaskim, Robakowie, Kole, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie.

soda ciech (3).jpg

Firma CIECH Soda Polska

CIECH Soda Polska to największy producent soli warzonej w Polsce oraz wiodący dostawca tabletek solnych do uzdatniania wody w Europie. Zakład zlokalizowany w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli dziennie w systemie 24h/dobę. W wyniku przeprowadzonej inwestycji ilość wytwarzanej soli uległa znacznemu zwiększeniu, co pociągnęło za sobą również konieczność przeprowadzenia zmianw zakresie jej magazynowania.

united petfood (1).jpg

Firma United Petfood

United Petfood jest ekskluzywnym producentem marek własnych w zakresie karm dla zwierząt domowych. W roku 2018 firma otworzyła nową fabrykę w Biskupicach. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia nowo wybudowanej hali magazynowej w system gęstego składowania, możliwe było zoptymalizowanie obszaru gospodarki magazynowej zarówno pod kątem wykorzystania dostępnej powierzchni jak i w kwestii efektywności operacji magazynowych.

Firma Real S.A.

Od kilku lat w Polsce dynamicznie rozwija się przemysł przetwórczy owoców i warzyw. Kluczowymi czynnikami powodzenia w tej branży są szybkość przetwarzania oraz odpowiedni sposób magazynowania produktów. Właściwe mrożenie i przechowywanie w specjalnych warunkach zapewnia dostępność owoców oraz warzyw dla różnych gałęzi przemysłu spożywczego przez cały rok. Najwięksi dostawcy mrożonek doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego inwestują w nowoczesne systemy składowania, optymalnie dopasowane do ich potrzeb.

Firma Lamela

Rośliny doniczkowe spotkać można w naszych domach, biurach oraz przestrzeni publicznej. Poza tym, że dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze, są też wspaniałą dekoracją. Wyeksponowane za pomocą ozdobnych donic i osłonek cieszą oko jeszcze bardziej. Dlatego producenci dostarczają na rynek wyroby o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Operowanie tak zróżnicowanym asortymentem wymaga dobrej organizacji logistyki magazynowej. Wie o tym firma Lamela, która z pomocą PROMAG S.A. zmodernizowała ostatnio swoją fabrykę w Łowiczu.

Firma Jantoń

Według danych GUS-u za okres ostatnich 2 lat spożycie win w Polsce spadło poniżej 6 litrów na mieszkańca. To wyzwanie dla rodzimych producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej. Jakie sposoby na sukces na coraz bardziej wymagającym rynku znajdują liderzy? Nowe technologie? Może zmiana oferty? Firma Jantoń postawiła na dystrybucję i właśnie z pomocą PROMAG S.A. uruchomiła nowoczesne centrum logistyczne.

Firma FIDO-SAD

W biznesie nie ma miejsca na decyzje podejmowane pod wpływem emocji i spontaniczności. Tutaj wygrywa wieloletnie doświadczenie, chłodna kalkulacja. Zimny profesjonalizm okazał się tym, czego Prezes Zarządu w firmie FIDO-SAD, Pan Michał Dzioba, szukał, decydując się powierzyć firmie PROMAG S.A. rozwój przestrzeni magazynowej swojego przedsiębiorstwa.

bottom of page