top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

wozek_wahadlowy_AutoMAG.jpeg

Wzrost wydajności operacji magazynowych w branży spożywczej dzięki regałom satelitarnym

Firma GoodMills jest wiodącym producentem mąki w Polsce oraz częścią międzynarodowego koncernu GoodMills Group. GoodMills to od wielu lat synonim marki, którą cechuje stabilna, wysoka jakość, innowacyjność i profesjonalny serwis. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i inwestuje w zaplecze produkcyjno-magazynowe. Jedną z ostatnich inwestycji firmy była budowa magazynu w Straduni i wyposażenie go w półautomatyczny system regałowy.

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie oraz zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność, firma PROMAG S.A. zaproponowała klientowi system gęstego składowania obsługiwany wózkami wahadłowymi AutoMAG Shuttle. Jest to rozwiązanie, które przyczynia się do znaczącego zwiększenia wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej w stosunku do standardowych regałów rzędowych. Jednocześnie sprzyja zminimalizowaniu ilości ewentualnych uszkodzeń powstałych przy eksploatacji regałów, gdyż transport palety w regale odbywa się za pomocą półautomatycznej satelity AutoMAG Shuttle. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby, aby operator wózka wjeżdżał w kanał regału. Co pozwala również na ograniczenie kosztów związanych z zakupem wózków i kosztów pracowniczych.

Współpraca z GoodMills zaowocowała realizacją czterech bloków regałowych o łącznej pojemności 3580 miejsc paletowych, w których składowane są palety EUR (800x1200 mm), na których znajduje się mąka w opakowaniach 1 kg lub mąka w workach 25 kg. Maksymalna masa palety wynosi 1000 kg, a maksymalna wysokość 1520 mm. W celu uzyskania wysokiej wydajności systemu, zastosowano aż 6 półautomatycznych wózków wahadłowych AutoMAG Shuttle.

Regały satelitarne AutoMAG Shuttle są polecane przez naszych klientów i ekspertów z branży. Zostały nagrodzone tytułem PRODUKT ROKU przez czytelników czasopisma Inżynieria & Utrzymanie Ruchu. Rozwinięciem systemu półautomatycznego AutoMAG Shuttle jest system AutoMAG Mover - rozwiązanie w pełni automatyczne, gdzie praca operatorów wózków widłowych została całkowicie wyeliminowana. Klienci, którzy już od kilku lat użytkują system AutoMAG Shuttle i notują wzrost w zakresie wymagań co do szybkości rotacji, przechodzą na system AutoMAG Mover.

regaly_satelitarne_branza_spozywcza.jpg
regal_satelitarny_PROMAG.jpg
AutoMAG_branza_spozywcza.jpg
AutoMAG_w_firmie_spozywczej.jpg
bottom of page