CASE STUDY
System gęstego składowania AutoMAG w firmie produkującej opakowania z tworzyw sztucznych
Nasz klient - firma Logoplaste to globalny dostawca usług i producent opakowań z tworzyw sztucznych dla wielu znanych, międzynarodowych firm. Aktualnie posiada 70 fabryk w 16 krajach, gdzie zatrudnia ponad 2 300 pracowników. Logoplaste Polska należy do grupy przemysłowej Logoplaste i rozwija się bardzo dynamicznie. W związku z rozwojem, firma uruchomiła produkcję i magazyn w parku logistycznym Panattoni w Gorzowie Wielkopolskim.
Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność na magazynie, firma PROMAG S.A. zaproponowała zainstalowanie na magazynie systemu gęstego składowania obsługiwanego wózkiem wahadłowym AutoMAG Shuttle. Jest to rozwiązanie, które przyczynia się do znaczącego zwiększenia wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej względem standardowych regałów rzędowych. Jednocześnie sprzyja zminimalizowaniu ilości ewentualnych uszkodzeń powstałych przy eksploatacji regałów. Transport palety w regale odbywa się za pomocą półautomatycznej satelity AutoMAG Shuttle. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby, aby operator wózka wjeżdżał w kanał regału.
Współpraca z firmą Logoplaste zaowocowała realizacją dwóch bloków regałowych o łącznej pojemności 1560 miejsc paletowych przeznaczonych do obsługi palet przemysłowych (1000x1200 mm). Na paletach składowane są big-bagi z surowcami oraz wyroby gotowe. Na prośbę klienta oraz z myślą o przyszłościowej rekonfiguracji, zaprojektowaliśmy system regałowy przystosowany do zmiany wysokości i wagi palet. Zakres możliwych zmian: waga palet od 80 do 300 kg, wysokość palet do 2000 mm. Do obsługi systemu zastosowano dwie satelity wahadłowe AutoMAG Shuttle. Ze względu na niską masę palet satelity zostały wyposażone w dodatkowe oczujnikowanie. Ponadto system regałowy został zabezpieczony specjalnymi ogranicznikami dojazdu wózka oraz dopasowanym pod indywidualne potrzeby klienta kompletem wygrodzeń siatkowych. Przełożyło się to na zminimalizowanie możliwości uderzenia wózkiem widłowym w blok regałowy oraz zwiększyło ogólne bezpieczeństwo obsługi.