top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

Regaly_satelitarne_AutoMAG_Shuttle.jpg

REGAŁY SATELITARNE W MAGAZYNIE PRODUKTÓW GOTOWYCH

Zakład produkcyjny PANASONIC ENERGY POLAND S.A. w Gnieźnie jest częścią grupy Panasonic Europe, której działalność obejmuje kompleksową produkcję baterii, zaczynając od produkcji korpusów, aż po drukowanie i naklejanie etykiet na gotowe wyroby, pakowanie i automatyczną paletyzację. Zakład w Gnieźnie od 1993 roku zajmuje się produkcją i pakowaniem baterii cynkowo-węglowych oraz alkaicznych. Wraz z centrum logistycznym zlokalizowanym również w Polsce stanowią bazę dystrybucyjną produktów marki Panasonic na całą Europę Wschodnią.

W miarę rozwoju i rozbudowy zakładu produkcyjnego pojawiła się potrzeba wybudowania magazynów do składowania palet z gotowym produktem. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń specjaliści z PROMAG S.A. zaproponowali wykorzystanie regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle. Proponowany system idealnie współgra z seryjnym profilem produkcji firmy Panasonic oraz doskonale sprawdza się przy składowaniu palet o wadze nawet do 1500 kg, co przy produkcie, jakim są baterie ma kluczowe znaczenie.

 

Współpraca pomiędzy PANASONIC ENERGY POLAND S.A. a PROMAG S.A. jest przykładem bardzo dobrego zrozumienia potrzeb partnera biznesowego oraz zaoferowania optymalnego rozwiązania logistycznego. Pozwoliło to firmie PROMAG zrealizować dwie instalacje regałowe o łącznej pojemności ponad 4000 miejsc paletowych. 

Regaly_polautomatyczne_AutoMAG_Shuttle.j

Pierwszy magazyn wyposażony w 2016 roku mieści 2064 miejsc paletowych do obsługi palet o masie 1000 kg. Do obsługi systemu wykorzystano dwa wózki wahadłowe AutoMAG o wymiarach przystosowanych do obsługi znormalizowanych ładunków. Urządzenia te obsługiwane są zdalnie z dedykowanego pilota. Wózki AutoMAG odpowiadają za transport palet z towarem w głąb bloku regałowego i składowanie ich z zachowaniem zadanej odległości między ładunkami. Zapewnia to maksymalizację zagęszczenia składowanych towarów oraz bardzo wysoką wydajność w porównaniu do konwencjonalnych metod składowania.

Efekt dobrze dobranego rozwiązania logistycznego oraz dowód na to, że system jest niezawodny, to druga niemal bliźniacza instalacja zrealizowana w 2018 roku. Dla PANASONIC ENERGY POLAND S.A. to pojemność magazynów zwiększona o kolejne 2024 miejsca paletowe oraz dwa dodatkowe wózki wahadłowe. Tym razem zdecydowano się na zwiększenie uniwersalności instalacji regałowej. Konstrukcja nowych regałów została zaprojektowana pod składowanie nieco cięższych niż w pierwszej instalacji palet EUR o masie 1100 kg, jak również palet przemysłowych o masie 1300 kg. Dodatkowo dostarczono dwa, większe wózki AutoMAG wyposażone w funkcję „multipallet” do obsługi palet EUR oraz większych, przemysłowych.

Podczas obu realizacji PROMAG S.A. był w bezpośrednim kontakcie z wykonawcą posadzki w wyposażanych obiektach, aby zgrać konstrukcję regałów z wymaganiami stawianymi przez firmę projektującą halę magazynową. Takie praktyki eliminują wystąpienie kolizji instalacji regałowej z konstrukcją hali, czy uszkodzeń posadzki na skutek obciążeń generowanych przez regały. Trzeci etap realizacji to dołożenie do sytemu kolejnych dwóch uniwersalnych wózków wahadłowych AutoMAG. Taki zabieg dodatkowo zwiększył wydajność całego systemu półautomatycznego AutoMAG Shuttle.

bottom of page