CASE STUDY
System gęstego składowania w mroźni ZPOW Środa Wielkopolska
Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Środzie Wlkp Sp. z o.o. należy do największych producentów mrożonych owoców i warzyw w województwie wielkopolskim. To firma z wieloletnim doświadczeniem, dbająca o jakość swoich produktów i zadowolenie klientów.
Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach wpłynął na konieczność lepszego wykorzystania posiadanej powierzchni składowania w mroźniach. Klient składował do tej pory swoje produkty w skrzyniach, które sztaplował i odkładał na posadzce. Jednak z czasem taka obsługa magazynu stała się mało efektywna ze względu na utrudniony dostęp do konkretnych partii mrożonek, a ciągłe przestawianie skrzyń na magazynie powodowało, że przeznaczano na to mnóstwo czasu i środków.
Dlatego Doradcy PROMAG S.A. zaproponowali Klientowi optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz poprawę efektywności realizowanych procesów za pomocą systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle.
REGAŁY SATELITARNE - 2 BLOKI REGAŁOWE 3200 M.P.
Na potrzeby klienta zaprojektowano i zmontowano dwa bloki regałowe w konfiguracji umożliwiającej składowanie jak największej liczby partii mrożonych owoców i warzyw. W tym celu stworzono dwa bloki regałowe o długości ponad 66 i 70 metrów oraz głębokości 8,8 i 11,3 metrów. Klient uzyskał ponad 3200 miejsc paletowych. Wykorzystanie posiadanej powierzchni składowania za pomocą regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle jest bardzo wysokie. Regały te bowiem oparte są na konstrukcji regałów wjezdnych, ale nie powielają wad tych regałów, związanych z bezpieczeństwem.
Dodatkowo za pomocą regałów satelitarnych można tworzyć bardzo głębokie kanały regałowe, co przy regałach wjezdnych jest niemożliwe. Współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej przy użyciu regałów gęstego składowania AutoMAG Shuttle wynosi nawet do 90%.
Zastosowane rozwiązanie umożliwia bezpośredni dostęp do każdej partii mrożonek - nie ma konieczności rozładowania całego bloku regałowego, aby pobrać partię znajdującą się np. w górnym kanale. Szybkość operacji jest zdecydowanie większa niż miało to miejsce do tej pory. Dzięki czemu człowiek nie musi przebywać długo w niekorzystnych warunkach temperaturowych jakie panują w mroźni. Dodatkowo regały są zabezpieczone wygrodzeniem siatkowym w miejscach, gdzie kanały regałowe nie dochodzą do ściany obiektu.