top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

wozek-transferowy-automag-mover.jpg

Regały automatyczne dla OSM WART-MILK

OSM WART-MILK to firma z Sieradza z długoletnią tradycją w produkcji przetworów mlecznych. W roku jubileuszu 90-lecia firma uruchomiła magazyn wyrobów gotowych UHT o wysokości 12 m. Decyzja o inwestycji wynikała z dynamicznego rozwoju firmy i coraz większych potrzeb w zakresie optymalizacji procesu składowania. Do tej pory wyroby gotowe składowano blokowo przy wykorzystaniu specjalnych trójpoziomowych stojaków. Takie składowanie miało zasadniczą wadę związaną z brakiem możliwości wielopoziomego piętrowania i nie wykorzystywało w pełni kubatury magazynu.

DSC_0265_OK-min.JPG

Od regałów satelitarnych do regału w pełni automatycznego

Dlatego w nowo wybudowanym magazynie w 2016 roku firma PROMAG S.A. zainstalowała półautomatyczny system gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Dzięki temu uzyskano ponad 4000 miejsc paletowych oraz ograniczono operacje wózkami widłowymi do podawania i odbioru  palet transportowanych wewnątrz bloku regałowego przy pomocy wózka wahadłowego AutoMAG Shuttle.

Jednak okazało się, że takie rozwiązanie po kilku latach działania jest mało wydajne. Z tego względu firma WART-MILK podjęła decyzję, aby całkowicie zautomatyzować proces transportu paletowych jednostek ładunkowych z produkcji do magazynu i ich składowania. Klient wybrał rozwiązanie w postaci w pełni automatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Mover.

W 2019 roku PROMAG S.A. zaprojektował, wyprodukował i uruchomił w firmie WART-MILK automatyczny system transportu i magazynowania składający się z:

  • dedykowanego systemu przenośników transportujących palety z produkcji do magazynu

  • przenośnika pionowego AutoMAG Lift, który dostarcza palety i wózki transferowe AutoMAG Mover na wymagany poziom w bloku regałowym

  • 3 wózków AutoMAG Mover, które przemieszczają palety i wózki wahadłowe AutoMAG Shuttle wzdłuż bloku regałowego

  • 3 wózków AutoMAG Shuttle, które umieszczają palety wewnątrz kanału regałowego

  • systemu regałów gęstego składowania z 7 poziomami składowania

  • autorskiego oprogramowania PROMAG do zarządzania pracą systemu składowania.

magazyn-automatyczny-WART_MILK.jpg

Magazyn automatyczny - korzyści dla Klienta

Klient uzyskał znaczny wzrost wydajności operacji magazynowo-transportowych oraz poprawę bezpieczeństwa pracy. Posiada stałą kontrolę nad przepływem materiałów i informacji w procesie. System WMS z wykorzystaniem modułu raportów pozwala na uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji o procesie magazynowania i wysyłki towarów. Opracowany system automatyki posiada pełną diagnostykę oraz zdalny suport serwisu 24/7. Rozwiązanie zwiększyło współczynnik wykorzystania kubatury magazynu oraz pozwoliło na ograniczenie kosztów pracowniczych, co w efekcie obniżyło jednostkowy koszt składowania. System pracuje na 3 zmiany 365 dni w roku.

bottom of page