top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

20201014_130340_resized.jpg

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej dla producenta wody mineralnej za pomocą systemu AutoMAG Shuttle

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe SIMBA istnieje od 1980 r. Wodę BYSTRA z własnego ujęcia wydobywa od 1986 r. W tym czasie zmodernizowała i rozbudowała swoją firmę, uruchamiając nowoczesną linię technologiczną. Dzięki temu produkcja wody jest przyjazna dla środowiska. Nawiązując współpracę z PROMAG S.A. w zakresie modernizacji istniejącej hali magazynowej, firma postawiła sobie za cel maksymalne zwiększenie liczby składowanych jednostek paletowych.

Zaproponowane przez firmę PROMAG S.A. rozwiązanie polegało na instalacji trzech bloków regałowych systemu gęstego składowania obsługiwanych przez 2 wózki wahadłowe AutoMAG Shuttle przeznaczone pod palety EUR (800x1200 mm).

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które przyczynia się do znaczącego zwiększenia wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej względem standardowych regałów paletowych rzędowych. Jednocześnie sprzyja zminimalizowaniu ilości ewentualnych uszkodzeń powstałych przy eksploatacji regału, oraz wpływa na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy. Załadunek oraz rozładunek jednostki ładunkowej jest możliwy z jednej strony tzw. gniazda dzięki implementacji obsługi regału w systemie LIFO. Firma SIMBA operuje małą ilością indeksów towarów magazynowanych, dzięki czemu możliwe było przygotowanie projektu, który finalnie przełożył się na ponad 4280 miejsc paletowych w regałach gęstego składowania. Woda mineralna składowana jest w różnych butelkach, zarówno z tworzyw sztucznych, jak i szklanych o różnych pojemnościach na paletach EUR. Wysokość składowanych palet waha się pomiędzy 1100 a 1500 mm a maksymalna masa palety wynosi 800 kg.

20201014_122213_resized.jpg

W samym kanale regału transport palety odbywa się za pomocą półautomatycznego satelity AutoMAG Shuttle– sterowanego za pomocą prostego w obsłudze pilota. Zapewnia to precyzyjny oraz bezkolizyjny ruch palet w regale, co przekłada się bezpośrednio na zminimalizowaniu strat związanych z uszkodzeniem towaru. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby, aby operator wózka wjeżdżał w kanał regału, co przyczynia się to do znaczącego wzrostu bezpieczeństwa obsługi systemu. Każdy kanał regału jest zabezpieczony specjalnymi ogranicznikami dojazdu wózka, dopasowanymi pod indywidualne potrzeby klienta, przekłada się to na zminimalizowanie możliwości uderzenia wózkiem widłowym w blok regałowy. Ogranicza to koszty ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów.

Dzięki implementacji systemu regałów gęstego składowania udało się zminimalizować ilość korytarzy roboczych do niezbędnego minimum, co pozwoliło ograniczyć zadania wózków widłowych do paru podstawowych czynności, oraz przyspieszyć pracę w magazynie, co w szczególności w sezonie, kiedy firma pracuje 24 godziny na dobę stanowi znaczne ułatwienie w realizowaniu codziennych zadań magazynowych.

regaly_AutoMAG_branza_rozlewnicza.jpg
bottom of page