top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

united petfood (6).jpg

United Petfood jest ekskluzywnym producentem marek własnych w zakresie karm dla zwierząt domowych. W roku 2018 firma otworzyła nową fabrykę w Biskupicach. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia nowo wybudowanej hali magazynowej w system gęstego składowania, możliwe było zoptymalizowanie obszaru gospodarki magazynowej zarówno pod kątem wykorzystania dostępnej powierzchni jak i w kwestii efektywności operacji magazynowych.

united petfood (10).jpg

Zaproponowane przez firmę PROMAG S.A. rozwiązanie polegało na instalacji pięciu bloków regałowych systemu gęstego składowania razem z trzema platformami sterowanymi radiowo AutoMAG. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dopasowane do modelu biznesowego klienta, które przyczynia się do znaczącego zwiększenia wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej względem standardowych regałów paletowych rzędowych. Jednocześnie sprzyja zminimalizowaniu ilości ewentualnych uszkodzeń powstałych przy eksploatacji regału, oraz poprawia bezpieczeństwo pracowników. Załadunek oraz rozładunek jednostki ładunkowej jest możliwy z obu stron tzw. gniazda dzięki implementacji obsługi regału w systemie FIFO. Firma United Petfood operuje małą ilością indeksów towarów magazynowanych, dzięki czemu było możliwe przygotowanie projektu, który finalnie przełożył się na ponad 4150 miejsc paletowych w regałach gęstego składowania. W samym kanale regału transport palety odbywa się za pomocą półautomatycznego satelity AutoMAG – sterowanego za pomocą prostego w obsłudze pilota. 

Zapewnia to precyzyjny oraz bezkolizyjny ruch palet w regale, co przekłada się bezpośrednio na zminimalizowaniu strat związanych z uszkodzeniem towaru. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby, aby operator wózka wjeżdżał w kanał regału, przyczynia się to do znaczącego wzrostu bezpieczeństwa obsługi systemu. Każdy kanał regału jest zabezpieczony specjalnymi ogranicznikami dojazdu wózka, dopasowanymi pod indywidualne potrzeby klienta, przekłada się to na zminimalizowanie możliwości uderzenia wózkiem widłowym w blok regałowy. Ogranicza to koszty ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów.

Reasumując, dzięki implementacji systemu regałów gęstego składowania udało się zminimalizować ilość korytarzy roboczych do niezbędnego minimum. To z kolei pozwoliło ograniczyć liczbę wózków widłowych operujących w blokach regałowych oraz skrócić jednostkowe czasy operacji wewnątrzmagazynowych.

united petfood (11).jpg
bottom of page