top of page
Język Polski
Język Polski
Język Polski

CASE STUDY

AutoMAG_w_centrum_logistycznym_Mlekovita.jpg.jpg

Grupa MLEKOVITA to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. MLEKOVITA to nie tylko produkty ze znanym logo – to całokształt aktywności i zaangażowanie w każdy aspekt działalności. To polska firma stworzona od podstaw, która skutecznie buduje swoją pozycję na rynku od ponad 90 lat. Podstawą sukcesu firmy jest ciągłe doskonalenie oferty, korzystanie z wysokiej jakości surowców oraz ciągłe inwestycje w nowe technologie i zaplecze produkcyjno-magazynowe. Marka MLEKOVITA obecna jest w 167 krajach, posiada 22 zakłady produkcyjne, w których łącznie pracuje ponad 5 tys. osób. Surowiec do produkcji czyli mleko dostarcza aż 15 tys. polskich rolników.

Tak ogromna firma musi posiadać odpowiednie zaplecze magazynowe, aby odpowiednio przechowywać produkty, które powstają z przerabianych codziennie 8 mln litrów mleka. Ostatnia inwestycja w zaplecze magazynowe grupy MLEKOVITA to nowoczesne centrum logistyczne zajmujące powierzchnię 1 ha. Już na etapie planowania inwestycji Grupa MLEKOVITA rozpoczęła rozmowy z firmą PROMAG S.A. Rozpoczęcie współpracy na tak wczesnym etapie okazało się kluczem do sukcesu - obiekt został zaprojektowany tak, aby optymalnie wykorzystać posiadaną powierzchnię. Inżynierowie PROMAG, posiadający dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie najnowocześniejszych technologii składowania, zaprojektowali elastyczne oraz efektywne rozwiązania.

Półautomatyczne systemy gęstego składowania AutoMAG Shuttle w największym centrum logistycznym w branży mleczarskiej
 

W ramach projektu PROMAG S.A. dostarczył i zamontował systemy składowania do następujących obszarów:

  • Magazyn opakowań - temperatura normalna

  • Magazyn mroźniczy - temperatura ujemna T= -25°C

  • Magazyn chłodniczy z kontrolowaną temperaturą 0°C < T ≤6°C

  • Magazyn kompletacyjny z kontrolowaną temperaturą 0°C < T ≤6°C

  • Bufor (magazyn) wysyłkowy z kontrolowaną temperaturą 0°C < T ≤6°C

PROMAG S.A. zoptymalizował procesy kompletacji i składowania w nowych magazynach w Wysokiem Mazowieckiem wykorzystując system gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Jest to rozwiązanie będące punktem wyjścia do pełnej automatyzacji procesów składowania w magazynach. Głównymi jego zaletami jest maksymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej, wzrost bezpieczeństwa pracy i ograniczenie kosztów logistycznych.

Centrum_logistyczne_Mlekovita1.jpg.jpg
Centrum_logistyczne_Mlekovita3.jpg.jpg
centrum_logistyczne_mlekovita5.jpg
centrum_logistyczne_mlekovita4.jpg.jpg
bottom of page